שי אור

מייסד ומפתח גישת הורות כמעשה ניסים

“הסיפור שלי הוא אישי וישן מאד. סיפור של בדידות, של קול קורא במדבר בלי הד, בלי מענה, סיפור של ריפוי הבדידות הזאת בהסכמה לעצור הכל ולהרגיש את מה שמאחד את כולנו, שאני לא לבד בו, את הנטישה שננטשנו כולנו על ידי מי שאהבנו שאמרו שאוהבים אותנו יותר מכל…

סיפור של נאמנות חסרת פשרות לחופש פנימי, טירוף מאד אישי, נכונות להמר על הכל ולהגיד שוב ושוב את מה שאף אחד לא רוצה לשמוע, וללחוש את זה בחדרים קטנים ואפלים ובאולמות מפוצצים בקהל, ללחוש שאף אחד מאיתנו לא נולד כדי להאבק שיקשיבו לו ושהבדידות והמאבק מקורם באי הבנה עמוקה בסיסית גורפת של מהי אהבה.

ההקשבה החדשה הזאת הופכת מדבר של בדידות לבית תוסס ושוקק, מלא חופש ופראות מבורכת. היא לא מפספסת אפילו רגע אחד של כאב או חלקיק אחד קטן של ביטול עצמי. בשביל לאהוב נשארים בשביל להרגיש את האהבה עוצרים. בשביל לרפא את הבדידות והמאבק הולכים לאט לאט צעד צעד עם הקשבה חדשה שאין לה מטרה מלבד תחושת האהבה המוחשית בתוך הבית, בתוך היחסים, בתוך הסמטאות והאולמות והצמתים, שהאנושיות מחוללת.”

שי אור, יוצר גישת הורות כמעשה ניסים, הוא תרפיסט, מרצה בארץ ובעולם ומכשיר מטפלים בגישה כבר קרוב לשני עשורים בתוכנית להכשרת תרפיסטים שאותה פיתח.

כבר מעל 20 שנה שהוא מלמד אנשים להקשיב, וגם כמה הם ראויים שיקשיבו להם, ומאמין שאין מהפכה חשובה יותר מזו שמתחוללת בתוך הבית, בינינו לבין אלה שיקרים לנו מכל.

שני הספרים שחיבר, “הורות כמעשה ניסים” ו”בלי גבולות – ממאבק כוחות למפגש רצונות”, נמכרו בעשרות אלפי עותקים ותורגמו למספר שפות. אור עושה ניסים בקליניקה יחד עם הורים ובהשראתם, ועשרות בוגרי תוכנית ההכשרה שפיתח כבר חוללו מהפכה מבורכת בחיי אלפי משפחות.

מייסד ובעלים של ההוצאה לאור “בדיוק” ביחד עם אורית פיול אור.

הספרים של שי אור

דילוג לתוכן