קורסים, הרצאות וסדנאות

במשך למעלה מ-15 שנה שי אור מדבר מול קהל, מרצה, מלמד, ומעביר קורסים והרצאות הן מול קהל והן בפורמט דיגיטלי, על מנת להגיע לקהל גדול ככל שאפשר של הורים, שמבקשים לעצמם דרך אחרת לחיות עם ילדיהם, דרך ששונה מזו של הוריהם ושמבטאת את מי שהם באמת יותר מאשר את האמונות והרעיונות שלאורם גדלו. כאן תוכלו ללמוד על הקורסים הדיגיטליים של שי אור ולהתרשם ממגוון של הרצאות בפני קהל.

סדנאות

סדנא - המפה הסודית של הילדות

סדנא עם שי אור
בפרדס חנה

אנחנו מזמינים אותך לסדנה חוויתית בגישת “הורות כמעשה ניסים”. מסע של יומיים, מפתיע, סוער, פותח מוח, כואב ומאד משחרר ומרפא.

מתוך כל קושי חוזר בחיינו הבוגרים ניתן לגלות מי באמת היינו בילדותנו, מתי ואיך ויתרנו על זה וגם איזה קול בתוכנו הוא הפתח לריפוי בחיינו הבוגרים.

קורסים מקוונים

מפגש ZOOM עם שי אור.

מפגש פתוח לכל – לזמן מלחמה

כשהדברים שעליהם אנו נשענים מתערערים או נעלמים, המערכת החיסונית הרגשית מפרשת את זה כמו התקפה ישירה על הבקשה הראשונה – הבקשה לבית. בקשה זו היתה אמורה להיענות בילדותינו כשהורינו מכילים אותנו, מגינים עלינו ומספקים לנו את כל צרכינו. בקשה שברוב המשפחות לא נענתה. כשהאדמה רועדת, הרעידה מציפה בתוכנו את כל הפחדים העתיקים ואת כל הדפוסים שבעזרתם התמודדנו עם העדר תחושת בית בילדותינו. לכן כל כך חשוב להרשות לעצמנו בשלב הראשון (שזה עכשיו) להרגיש כל מה שמרגישים וגם להגיב בצורות משונות, לא בוגרות ולא רציונליות.

במפגש ניתן יהיה לשתף ברעידה שלך, לקבל הקשבה ולגיטימציה לכל תחושה או רגש או מחשבה שקשורים לזה, וגם לשאול שאלות.

מפגש און ליין עם שי אור יתקיים ב 29.10 בשעה 20:00 שעון ישראל

המפגש ללא עלות אך יש צורך להרשם. 

קורס הקשבה עמוקה

הקשבה עמוקה בגישת הורות כמעשה ניסים

מנחה: שי אור
קורס מקוון | 23 פרקים

קורס דיגיטלי מצולם, שבו נפרסת גישת הורות כמעשה ניסים במלואה בצירוף הסברים מאוירים ודוגמאות רבות שאינם נמצאים בספר. הקורס מציע גישה חדשה שמפלסת דרך אחרת, שלמה, מפורטת ומנומקת, למפגש עם קשיי ההורות. דרך שמלמדת אותנו לגשת לקשיים האלה באופן שונה מהמקובל, ולחולל ריפוי שנובע כל כולו מהקשבה עמוקה – לילדינו וגם לעצמנו.

12 היסודות למשפחה החדשה

קורס מקוון | 12 פרקים
מנחה: שי אור

הקורס “12 היסודות למשפחה החדשה” נמצא בהכנה, ויעלה לאוויר בחודשים הקרובים. קמפיין הדסטרט למען הפקתו הסתיים בהצלחה גדולה. כעת ניתן עדיין להצטרף לרכישה מוקדמת ולרכוש אותו ב 480 ש”ח בלבד – חצי ממכירו לאחר סיום הפקתו. (כשהקורס יעלה לאויר מחירו יהיה 960 ש”ח). בלחיצה על הכפתור כאן תוכלו לקרוא עוד על הקורס ואף להצטרף לרכישה מוקדמת מוזלת.

הרצאות מקוונות

הורות חדשה אמיצה

הרצאה מול קהל | שי אור

הרצאה המיועדת להורים שכבר מאסו בעצות ובטיפים, ושמעוניינים בנקודת מבט חדשה על ההורות, ובחזון שיחליף את הפחדים בחיי המשפחה וההורות שלהם. את ההרצאה מתחיל שי אור מהלילות הארוכים שעברו עליו כתינוק נטוש בבתי הילדים של החינוך המשותף, ומראה את האופן שבו זה עיצב את נפשו ולימד אותו מה באמת ילדים מבקשים מהוריהם. 

הקשבה IN - גבולות OUT

הרצאה מול קהל | שי אור

 ההרצאה פונה להורים, שמתוך ייאוש או מתוך בחירה מרגשת כבר החליטו שלא מספיק להם “לתפקד” בבית. הורים שחשוב להם לפגוש את עצמם ואת ילדיהם גם כשקשה ומבלבל. הורים שהפתרונות השטחיים והתפיסות המקובלות כבר לא מספיקים להם. ננסה לנוע מנקודת השבר – אל נקודת מבט חדשה לריפוי. ממאבק כוחות אל כלים מחשבתיים חדשים להבנה ולהתנהלות עם המאבק, כמנהיגים אמיתיים.

No Bounderies

Online Lecture | English Subtitles

 A live lecture of Shai Orr that was toured all over Israel, now with Ebglish subtitles

In short, the lecture offers an innovative perspective on the power struggles between parents and children – the perspective of Miraculous Paranting

מה מיוחד

בהורות כמעשה ניסים?

גישה חדשנית ומהפכנית, שמציעה הסתכלות שונה על תפקיד ההורות ועל מהות הקשיים שילדינו מחוללים, והופכת אותם ממלכודות של הרס וחורבן לפתחים של צמיחה והתחזקות עבור הילדים וההורים כאחד.

הגישה מחזירה את הטעם והחיות להורות. בגישה זו, ההקשבה לילדינו לא רק שלא מתנגשת עם התשוקה שלנו להתקדם ולהתפתח, אלא שהיא מעצימה אותנו ומגבירה את ההשפעה שלנו על החברה שבתוכה אנו חיים.

ילדים שהוריהם מקשיבים להם ברוח הגישה צומחים להיות אנשים שמאמינים בעצמם וחשים ראויים לאהבה מעצם קיומם. הם אינם זקוקים למאבק ויחסי היררכיה כדי להגשים את עצמם. האנשים האלה הם העתיד של התרבות שלנו.

הספרים של שי אור

דילוג לתוכן